Humatic

O artyście

Humatic - more info about the artists and collaborators at www.humatic.net/art/p/collab/index.html

Christian Graupner

studiował grafikę i od 1980 pracował jako artysta plastyk (www.voov.de/FinA) oraz muzyk nagrywający utwory  w Berlinie. Wydał wiele płyt i CD (www.voov.de). Pracuje jako dźwiękowiec, kompozytor/producent dla TV, filmu, teatru i radia. Jest reżyserem wielu wideoklipów. Jest współzałożycielem 'Club Automatique“, któremu nadał taką nazwę. W 2000r. razem z Nils Petersem utworzył niezależna grupę artystyczną firmę producencką Humatic (www.humatic.de), która ma na celu tworzyć innowacyjne koncepcje w zakresie mediów, projekty i narzędzia programowe. Wykładał gościnnie na uczelniach w Niemczech i w Szwajcarii. Był tez artystą goszczącym w ZKM, Center for Art&Media, Karlsruhe.

Jego najnowsze prace badają praktyki i mity w zakresie popu i muzyki współczesnej i łączą wielokanałowy dźwięk wideo z interfejsami i mechanizmami „humatic“ częściowo sterowanymi przez człowieka, częściowo przez urządzenie.  W swoich ostatnich pracach rzeźbiarskich/mediowych stosował automaty do gier hazardowych i azjatyckie figurki mojo, gitary feedback i wokalne oraz taneczne przedstawienia podobne do beatboxów. W przetwarzaniu materiału audio i materiału wizualnego, nie tylko stosuje i dostosowuje programy komputerowe, ale także rozwiązania swoich współpracowników. Jego prace są pokazywane i wykonywane na całym świecie.
Wybrane prace można zobaczyć na http://humatic.de/cv/cg.html
 
 

João Pais

Studiował kompozycję i muzykę elektroniczną w Londynie I Freiburgu. Razem z Luísem Antunes Pena’ą  i Diana Ferreira’ą w 1997r. stworzył i zarządzał festiwalem nowej muzyki ‘Jornadas Nova Música’ w Aveiro (Portugalia) do 2001r. Gra w trio “Endphase”, zajmującym się konceptualną improwizacją elektroniczną. Zespół występował na całym świecie. Ponadto organizował serię występów BodyControlled w LEAP (Berlin).

Pracował nad rozwiązaniami programowymi Pure Data (Pd) i Click Tracker, narzędziem do wykonywania, studiowania i komponowania złożonej muzyki. Pracuje jako reżyser dźwięku. Wygłasza wykłady,  prowadzi warsztaty nt. teorii I praktyki dot. muzyki elektronicznej.

Współpracuje z  Humatic: MNM 2013-15 & RISS 2013
 
 
Larissa Hoss

Lari to nastolatka z Berlina, licealistka. Mieszkała w Bangkoku przez rok, ma gitarę i umie tańczyć. 

Przeszłe wydarzenia

Informacje