KONKURS DLA ARTYSTÓW

KONKURS DLA ARTYSTÓW W RAMACH FESTIWALU SZTUKI DIGITALNEJ digital_ia 15
Pula nagród_1 200 euro!
Termin składania prac_21.08.2015_ data stempla pocztowego
23-24.10.2015_weekend festiwalowy
_czas trwania wystaw_do 30.11.2015

 

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Konkursie digital_art_now, adresowanym do artystów tworzących dzieła interdyscyplinarne, wielodyscyplinarne i transdyscyplinarne w zakresie nowych mediów oraz wykorzystujących metody oprogramowania Open Source w swoich realizacjach artystycznych. Współorganizatorem konkursu jest Festival Piksel, odbywający się co roku w Bergen/ Norwegii.

Tegoroczne digital_ia odbędą się pod hasłem: RE_MANUFACT. Spróbujemy zdefiniować, na ile „stare” znajduje się w „nowym” i gdzie owo „stare” potrzebne jest w naszym codziennym życiu, abyśmy mogli produktywnie tworzyć „nowe”. Technologia i automatyzacja zmieniły nasze życie codzienne oraz świat, w którym żyjemy. Przyjrzymy się przeszłym, teraźniejszym jak i przyszłym rewolucjom przemysłowym oraz temu jaki wpływ wywierają one na społeczeństwo, jak również na sztukę współczesną.

Oczekujemy prac, które reprezentują różne strategie artystyczne oraz produkcje z wykorzystaniem mediów związanych z tematem wystawy  - od wideo, przez instalacje multimedialne, interaktywne, performance, projekty sieciowe (net art), po multimedialne projekty koncertowe, live cinema, mapping, działania w przestrzeni miejskiej etc.

Konkurs jest skierowany do twórców zainteresowanych wykorzystaniem w swoich pracach mediów cyfrowych, a także jest otwarty dla dzieł, które w interesujący sposób integrują „stare” i „nowe”  media w projektach.

      
fotografie: Archiwum 13muz / Justyna Orłowska, Remix, 2014, performance / laureatka Grand Prix konkursu dla artystów digital_ia 15

Jury_

_Piotr Zawojski_dyrektor artystyczny Festiwalu, dr hab., adiunkt w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych
w Krakowie.

_Regina Tetens_ absolwentka Akademii Sztuki w Berlinie. Kuratorka Wystawy Głównej „RE_MANUFACT”. W 2014 roku była dyrektorem artystycznym projektu  „ Photography Playground in Cologne and Vienna”. Obecnie jest kierownikiem projektu artystycznego w grupie projektowej i artystycznej ART+COM Studios w Berlinie. Doświadczenie kuratorskie zdobyła organizując wystawy m.in. w: galerii Promotions w Berlinie, Exit Art w Nowym Jorku oraz na stanowisku kierownika produkcji podczas Berlin Biennale.

_Gisle Frøysland¬_muzyk, VJ i artysta wizualny.  Jest jednym z założycieli i członków BEK - Centrum Sztuki Elektronicznej w Bergen i inicjatorem / dyrektorem festiwalu Piksel w Bergen. Brał udział w  międzynarodowych festiwalach, takich jak Electrohype, Dissonanze, Transmediale, Borealis, Ultima, MakeArt, Pixelache, Mal au Pixel czy Electropixel.

_KED Olszewski_kurator Miejskiej Galerii Sztuki 13muz, pomysłodawca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Wizualnej inSPIRACJE, adiunkt, prowadzi Pracownię Fotografii na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów na Akademii Sztuki w Szczecinie.

_Bernhard Draz_od 1993 roku pracuje jako artysta-plastyk, niezależny kurator, freelancer  teoretyk sztuki i kultury. W 2000 roku brał udział w “Arti Visive 3/L‘Occhio in Ascolto” biennial w Genoa. Od 2001 do 20002 roku był drektorem projektu oraz artystą serii wystaw “FRAKTALE”. Od 2003 do 2010 roku opracował liczne dzieła sztuki w południowych Niemczech. W 1997 złożył studio, galerie sztuki- MEINBLAU. Poza tym, jest także wykładowcą na University of the Arts in Berlin. 

 

Warunki_uczestnictwa_
Zgłoszone prace nie mogą być zrealizowane później niż  w 2013 roku.
Szczegółowe warunki uczestnictwa w konkursie znajdują się w Regulaminie Konkursu dla Artystów.
Szczegóły o konkursie dostępne pod adresem: digitalia2015@13muz.eu

Osoby zainteresowanie prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do 21 sierpnia 2015 roku, na adres:

13muz / Kamila Pałka
pl. Żołnierza Polskiego 2, 70-551 Szczecin, Polska

REGULAMIN KONKURSU 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

 

Organizatorzy:
Instytucja Kultury 13muz (13muz.eu)
Miasto Szczecin (szczecin.eu)
Fundusze Norweskie (eog2016.mkidn.gov.pl)

Konkurs zrealizowany w ramach projektu digital_ia 15 dofinansowanego z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych. 

 

www.eeagrants.org