O FESTIWALU

Data: 23-24 października 2015 (weekend)
Wystawy będą prezentowane do 30 listopada 2015

digital_ia  to jedno z niewielu wydarzeń w Polsce, które podejmuje zagadnienia sztuki nowych mediów. Festiwal stanowi platformę prezentacji najnowszych zjawisk zachodzących na pograniczu nauki oraz sztuki. Zaproszeni na digital_ia goście to najbardziej prowokujący kreatorzy współczesnej cyberkultury: artyści sztuk wizualnych i digitalnych, naukowcy, medioznawcy, inżynierowie, wizjonerzy sztucznej inteligencji…

Wydarzeniu, co roku, towarzyszy nowa Myśl przewodnia, stając się tym samym głównym tematem bieżącej odsłony festiwalu. W ostatnich latach były to: techno_body (2014), bio_contact (2013), inter_aktywniej! (2012).

W tym roku ton nadaje wystawa: re_manufact

Kuratorami tegorocznej edycji festiwalu jest duet z Berlina: Felix Hardmood Beck (www.felix-beck.de) oraz Regina Tetens (www.regina-tetens.de), reprezentujący berliński kolektyw artystyczny ART+COM Studios (www.artcom.de), składający się z grupy interdyscyplinarnych artystów, architektów, hakerów i projektantów. Zespół tworzy design, architekturę i filozofię światowych marek, instytucji, budynków użyteczności publicznej oraz przestrzeni publicznej, m.in.: BMW, Deutche Bank, muzeum Żydowskie w Berlinie, port lotniczy w Singapurze, miast: Tokio, Monachium.

Wierzymy, chcemy wierzyć, że sztuka nowych mediów, choć wciąż mało znana, to jednak małymi krokami zdobywa zainteresowanie nie tylko wśród miłośników nowych technologii i osób zainteresowanych sztuką, ale zaczyna stanowić temat zainteresowania w ogóle. Zapraszamy do oglądania wystaw w ramach festiwalu, zachęcając tym samym do śledzenia istotnych zmian we współczesnym świecie.